Kolis pojištění


Povinné ručení


Každý majitel či uživatel motorového vozidla, který chce svůj vůz využívat na veřejných tuzemských komunikacích, musí být ze zákona pojištěn, tj. musí mít uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla spíše známé pod pojmem povinné ručení.


Základní informace o povinném ručení

Uzavření povinného ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je stanoveno zákonem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Každý, kdo chce vozidlo užívat na pozemní komunikaci, musí mít uzavřenou smlouvu o povinném ručení u některé z pojišťoven nabízející tento produkt. Přehledné srovnání povinného ručení od všech pojišťoven na trhu najdete na našem portálu Ručení.cz.


Na co se vztahuje?

Pojištění odpovědnosti kryje riziko škod, které způsobíte třetí osobě či osobám při provozu vozidla. Zatímco se do konce roku 2008 na území ČR povinné ručení prokazovalo samostatným dokladem o pojištění, které vydával pojistitel, od 1. ledna 2009 je jediným platným dokladem povinném ručení pouze Zelená karta. Zelená karta je mezinárodní doklad o pojištění, který platí téměř ve všech státech Evropy.

Pojištění majetku


Dále nabízíme u pojištění majetku:

   Havarijní pojištění
   Pojištění domácnosti
   Pojištění rodinného domu
Pojištění osob
Pojištění firem
Pojištění majetku

Soubory ke stažení


PDF dokumenty

Licence MF ČR:

PDF dokumenty
Licence 023470PA
pojišťovací agent
Licence 012126PM
pojišťovací makléř

   Kontakty


gsm +420 602 408 450
+420 602 484 577

info@kolisas.cz

KOLIS a.s.
Dlouhá 1514/7
400 01 Ústí nad Labem

Výpis z obchodního rejstříků


crediumčsob leasingge moneyoberbankskofin